HighMail   2004-2018

WebMail / SMTP / POP3 / IMAP / Antivirus / Antispam

میل سرور فارسی
HighMail اولین و تنها میل سرور فارسی ، با امکانات گسترده از جمله ( پشتیبانی از پروتوکول های POP3 / SMTP / IMAP4 / LIST / SSL / SMS / HTTP ، پنل وب بیس کاملا فارسی ، پنل مدیریت و ... ) می باشد که نگارش نخست آن در سال 1379 توسط تیم فنی شرکت آریانیک تولید شده و از آن تاریخ تاکنون 5 نگارش از برنامه ارائه شده و در حال حاضر آخرین نگارش برنامه ، 3 می باشد.


مصاحبه شبکه چهار سیما ( برنامه پنگان)ویژگی ها :
هسته مرکزی برنامه ( سرویس های smtp،pop3 و ...) توسط زبان ++c و پانل وب بیس به زبان asp طراحی شده است.
اطلاعات اصلی برنامه در فایل ذخیره شده و فقط اطلاعات مختصر مدیریتی در بانک MS-Access ذخیره می شود.
قابلیت طراحی انواع فیلترهای کنترلی توسط زبانهای C++,C#,VB.Net,Vbscript


امکانات :
پشتیبانی از سرویس های POP3/SMTP/IMAP
سرویس List ( امکان عضویت و لغو عضویت در سرویس خبری و ارسال ایمیل به کل اعضاء )
پنل مدیریت وب بیس فارسی
پنل وب بیس کاملا فارسی اعضاء
پشتیبانی کامل از سرویس SMS
پشتیبانی از پروتکول های امنیتی SSL/TLS
Realtime Black List ( تشخیص هرزنامه ها از طریق کنترل IP سرور فرستنده )
ضد ویروس داخلی ( مستقل از هر نوع ضد ویروس خارجی )
ضد هرزنامه
فیلترینگ ، کار جاری (work Flow) ، تائید ایمیل
(Software Developement Kit (SDK
POP3 PULL Service Plug-in ( انتقال نامه ها از میل سرورهای دیگر به این میل سرور )
Scripting Utilites ( برنامه هائی جهت ورود کاربران از طریق فایل و بانک اطلاعاتی )
ابزار تهیه نسخه پشتیبان از کاربران ، ایمیل ها و تنظیمات .


شرح امکانات :
پشتیبانی از سرویس های POP3/SMTP/IMAP
این پروتوکول ها امکان مدیریت میل باکس ها را توسط برنامه های سمت مشتری مثل outlook ، netscape mail و ...  فراهم می سازند.

سرویس List ( امکان عضویت و لغو عضویت در سرویس خبری و ارسال ایمیل به کل اعضاء )

پنل مدیریت وب بیس فارسی
    ◊ مدیریت کاربران ( تعریف میل باکس جدید ، جستجو و حذف میل باکس ها ، اعطاء شماره به میل باکس ها جهت دریافت ایمیل توسط SMS، اعطاء اعتبار ارسال و دریافت SMS،مشاهده گزارش تعداد ارسال و دریافت SMS هر کدام از کاربران )
    ◊ تنظیم متن زیر نامه ها ( متن مورد نظر در زیر همه نامه های ارسالی درج خواهد شد )
    ◊ مدیریت بنرهای محیط وب بیس
    ◊ فعال و غیر فعال سازی عضویت آزاد اعضاء ( هر بازدیدکننده ای با پر کردن فرم عضویت یک میل باکس برای خود می سازد. البته میتوان مشخص نمود که پس از عضویت میل باکس قابل استفاده باشد و یا نیاز به تائید مدیریت داشته باشد ) ضمنا در این بخش میتوان مشخصات اولیه هر میل باکس را ( از جمله حجم ، سطوح دسترسی ، اعتبار اولیه ارسال و دریافت sms و ... ) تنظیم نمود.
    ◊ مسدود نمودن دستی ایمیل ها و دامین هائی که هرزنامه ارسال می کنند و یا به هر دلیلی تمایل به دریافت ایمیل از طرفشان نداریم . این قسمت روی کلیه میل باکس های زیر مجموعه دامین تاثیر می گزارد.
    ◊ فیلترینگ ورودی و خروجی ایمیل ها که با تائید شرایطی مشخص می کنند که چه عملیاتی برای ایمیل های دریافتی و ارسالی انجام شود . ( مثلا اگر در عنوان نامه های دریافتی alert بود ، کپی نامه برای یکی از میل باکس ها ارسال شود.

پنل وب بیس کاملا فارسی اعضاء
    ◊ ارسال ایمیل فارسی و انگلیسی ( ایمیل فارسی ارسال شده توسط این سیستم همواره در مقصد به صورت فارسی مشاهده شده و نیازی به تنظیم کدینگ توسط گیرنده ندارد)
    ◊ امکان ارسال SMS توسط فرم ارسال ایمیل ( کافیست به جای آدرس گیرنده "To" شماره مبایل را وارد نمائید تا عنوان و متن نامه به مبایل مورد نظر ارسال شود )
    ◊ امکان دریافت SMS ( به هر میل باکس یک شماره مانند شماره مبایل اعطاء می گردد . در صورتی که توسط یک مبایل به شماره میل باکس SMS ارسال شود ، پیغام مورد نظر در قالب یک ایمیل در لیست ایمیل های دریافتی قرار میگیرد.
    ◊ امکان ساخت شاخه های متعدد و تقسیم بندی ایمیل های دریافتی درون باکس های مرتبتشان . ( مثلا تعیین میکنید که اگر در عنوان یک ایمیل کلمه "صورت حساب" وجود داشت ، ایمیل به پوشه "صورت حساب ها" منتقل شود و یا اینکه SMS ها به پوشه خاصی منتقل شوند.
    ◊ جستجوی نامه بر اساس عنوان و محتویاتش
    ◊ دفترچه تلفن
    ◊ تنظیمات : تعیین مشخصات نمایش ایمیل ها ، تغییر رمز عبور ، تعیین سوال محرمانه و جواب آن جهت فراموشی رمز ، گزارش دریافت ایمیل در مبایل (در صورتی که شماره مبایلی را در این قسمت وارد کنید ، عنوان و فرستنده ایمیل های دریافتی ، در همان لحظه به شماره مبایل SMS می شود) ، گزارش اعتبار ارسال و دریافت SMS با مشخصات ریز مصرف ( ساعت ، تاریخ و شماره مبایل مقصد SMS ارسالی و یا دریافتی ) ، تنظیم انتقال کل نامه ها به باکس دیگر ، جواب خودکار ، امضاء نامه ، ارسال کننده های مسدود شده،تنظیمات سیستم مقابله با هرز نامه ( غیر فعال ، ضعیف ، قوی ) ، تعریف انواع فیلتر ها جهت ایمیل های دریافتی .

پشتیبانی کامل از سرویس SMS

پشتیبانی از پروتکول های امنیتی SSL/TLS

Realtime Black List ( تشخیص هرزنامه ها از طریق کنترل IP سرور فرستنده )
یکی از بهترین و مهمترین روشهای تشخیص هرزنامه ها ، تطبیق IP فرستنده ایمیل و IP واقعی دامین ارسال کننده ایمیل می باشد . به این صورت که در زمان دریافت ایمیل ، IP ارسال کننده را که در هرز نامه موجود است با IP واقعی دامین ذکرشده فرستنده ایمیل که از طریق Whois بدست می آید مقایسه شده و اگر 2 IP برابر نباشد، ایمیل هرز نامه محسوب می گردد .

ضد ویروس داخلی ( مستقل از هر نوع ضد ویروس خارجی )

ضد هرزنامه

فیلترینگ ، کار جاری (work Flow)
تائید ایمیل فیلترینگ در 3 سطح سرور ، دامین و باکس ها قابل تعریف می باشد و مسلما در هر سطحی که تعریف شود به سطوح زیر مجموعه نیز اعمال خواهد شد . برای تعریف یک فیلتر شما میتوانید برای هر کدام از 8 بخش یک نامه ( گیرنده ها "To & CC" ، فرستنده، موضوع، متن نامه X-Sender , X-Rcpt-to , X-Originating-IP , هدرنامه ، متن اسکی نامه ، اسم ضمائم ) یکی از 8 شرط ( حاوی باشد، حاوی نباشد ، شروع شود با و ...) را با مقدار هایشان وارد نمائید و برای نتیجه فیلتر یکی از 7 عمل ( انتقال به ایمیل ، ارسال کپی به ایمیل ، انتقال به شاخه ، رد کردن نامه ، حذف نامه ، ایمیل زائد نیست و رد کردن فیلتر بعدی) را تعیین کنید .

(Software Developement Kit (SDK
یکی از قدرتهای بزرگ این برنامه ، امکان تولید انواع فیلتر ها به زبان های گوناگون برنامه نویسی از جمله(C++,C#,VB.Net) توسط مشتری می باشد . این فیلتر ها در میل سرور تعریف می شود و با رویدادهائی مثل ورود ایمیل و یا خروج ایمیل اجرا می شوند.

POP3 PULL Service Plug-in ( انتقال نامه ها از میل سرورهای دیگر به این میل سرور )
اگر شما قبلا از میل سرور دیگری استفاده میکردید و ایمیل های زیادی درون باکس های قبلیتان دارید ، توسط این ابزار به راحتی می توانید ایمیل های درون باکس های قدیمی را به باکس جدیدتان در این میل سرور منتقل نمائید )

Scripting Utilites ( برنامه هائی جهت ورود کاربران از طریق فایل و بانک اطلاعاتی )
اگر شما مدیر میل سرور دیگری هستید نگران جابجائی کاربران به این میل سرور نباشید . چون با وجود این ابزار ها دیگراحتیاجی به ساخت تک تک دامین ها و میل باکس ها نیست. این ابزار ها به شما کمک میکنند که بر اساس لیست کاربران که می توانند در فایل text و یا هر بانک اطلاعاتی باشند ، به صورت اتومات آنها را در میل سرور جدید ثبت نمایند.

ابزار تهیه نسخه پشتیبان از کاربران ، ایمیل ها و تنظیمات .